Ruanda szuka inwestorów w Azji

Ruanda kieruje swoje misje gospodarcze do Azji w celu przyciągnięcia inwestorów z tej części świata. Ma to na celu utrzymanie pozytywnego trendu wzrostowego kraju w ostatnich latach. Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego wzrost PKB w Ruandzie może osiągnąć w tym roku poziom 8,5% w odróżnieniu od wcześniejszych projekcji, które szacowały ten wskaźnik na 7%.  Żeby optymistyczny  scenariusz został spełniony potrzeba dodatkowych 200-300 milionów dolarów w skali roku, o które Ruanda postanowiła starać się w Azji.

Ruanda w ostatnim czasie wysłała misje gospodarcze do Indii, Malezji i Tajlandii, podczas gdy delegacje Singapuru i Chin osobiście odwiedziły Afrykę.  Duże zainteresowanie inwestycjami na Czarnym Lądzie wyraziły Indie. Mimo znaczących już sukcesów Ruanda postanowiła kontynuować szukanie partnerów biznesowych zainteresowanych podjęciem współpracy.

Kigali
Kigali, źródło: http://www.flickr.com/photos/dylwalters

Ostatnim wydarzeniem w stosunkach afrykańsko – azjatyckich jest podpisanie przez Ruandę umowy wstępnej wartej 250 milionów dolarów  z Indyjskim konsorcjum Universal Empire Infrastructures Ltd na budowę infrastruktury z sektora medycznego i IT oraz rozwój instytutów szkolenia technicznego wraz z planami podniesienia poziomu mechanizacji w rolnictwie.

Umowa ma na celu także utworzenie centrum wiedzy w postaci uniwersytetu z wieloma wydziałami, z których na podkreślenie zasługuje medycyna, nauki ścisłe czy rolnictwo.

źródło: africareview.com