Nowy rok z nowym afrykańskim tabletem

Na rynek zostały wypuszczone zaprojektowane całkowicie w Afryce nowinki technologiczne: smartfon i tablet. Oba produkty wymyślone przez kongijskiego przedsiębiorcę Verone Mankou są produkowane w Chinach.

Urządzenia firmy VMK działają na bazie Androida a sprzedawane będą po 170 dolarów za smartfona a 300 dolarów za tablet.

Mankou na konferencji Tech4Africa organizowanej w Johannesburgu powiedział: ” Tylko Afrykanie wiedzą czego potrzebuje Afryka. Apple dominuje w USA, Samsung króluje w Azji a my chcemy, żeby VMK zdobyło rynek afrykański”.

Blog technologiczny Smartplanet dostarcza więcej szczegółów na temat rozwiązań technologicznych. Tablet posiada łączność wi-fi i 4 GB pamięci wewnętrznej. Jego nazwa to Way-C, co w lokalnym języku Lingala oznacza “światło gwiazd”. Natomiast smartfon wyposażony został w dwie kamery i 3,5 calowy wyświetlacz.

Na początek urządzenia dostępne będę w 10 zachodnioafrykańskich krajach, jak również w Belgii, Francji i Indiach. W przyszłym roku firma planuje wprowadzić na rynek tańszy odpowiednik tableta dla studentów.

źródło: http://www.vmktech.com/en/tablet/medias

Rynek nowych technologii jest już nasycony, dlatego produkty firmy VMK będą musiały konkurować ze znanymi markami o ugruntowanej już pozycji rynkowej. Silną pozycję w Afryce ma szczególnie Blackberry a także Nokia, która pracuje wraz z Facebookiem nad rozwojem afrykańskiej telekomunikacji i zainteresowania mediami społecznościowymi na tym kontynencie.

W Afryce istnieje duża potrzeba powstawania produktów całkowicie afrykańskich. Do tej pory wiele firm było oskarżanych o nieszczerość i wprowadzanie na rynek produktów z innych kontynentów pod własną, afrykańską marką. VMK jest dumna z tego, że produkt pod względem designu i zastosowanych rozwiązań technologicznych jest całkowicie afrykański a produkowany w Chinach tylko i wyłącznie ze względu na rachunek kosztów.

Afrykański tablet zamówić można tutaj.

źródło: africareview.com