High-Level Forum Africa-Europe z udziałem Polski

W dniach 17.12.-18.12.2018 we Wiedniu odbyło się High-Level Forum Africa-Europe z udziałem przedstawicieli Polski z premierem Morawieckim na czele. Głównym założeniem spotkania było pogłębienie oraz podsumowanie relacji na linii Europa-Afryka z naciskiem na innowacje i digitalizację.

Forum zostało zorganizowane przez Kanclerza Austrii Sebastiana Kurza wraz z prezydentem Rwandy Paulem Kagame. Znaczenie tego wydarzenia zostało także podkreślone dzięki udziałowi przewodniczącego parlamentu Europejskiego Antonio Tajani oraz szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera, licznej grupy szefów państw i rządów zarówno europejskich jak i afrykańskich a także przedstawicieli wielu firm z całego świata.

“Polskie firmy oferują szeroki wachlarz produktów i usług. Od produktów żywnościowych po maszyny a także zaawansowane rozwiązania technologiczne. Przez ostatnie kilka lat polskie firmy nauczyły się dużo o specyfice rynków afrykańskich i zdały sobie sprawę, że powinny oferować nie tylko produkty, ale także wartość dodaną w formie inwestycji oraz transferu wiedzy.”, powiedział w swoim wystąpieniu premier Morawiecki.

Więcej:

https://polandin.com/40480663/polish-pm-attends-africaeurope-highlevel-forum

https://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,32991,morawiecki-przybyl-do-wiednia-wezmie-udzial-w-high-level-forum-africa-europe.html

http://www.africanews.com/2018/12/18/africa-europe-high-level-forum-holds-in-vienna-today/

https://www.eu2018.at/calendar-events/political-events/africaeurope2018.html