Militarnie na targach w Abu Dhabi

Firmy z RPA wystawiają swoje oferty na targach w Abu Dhabi

W celu zaprezentowania nowoczesnego uzbrojenia wartego miliardy dolarów, firmy z RPA wystawiły w mijającym tygodniu swoje oferty na IDEX 2011, największych targach uzbrojenia na Bliskim Wschodzie i w Zatoce Perskiej, organizowanych co dwa lata w Abu Dhabi. Departament Handlu i Gospodarki  w RPA wysłał oficjalnie lub prywatnie do Abu Dhabi aż 23 firmy z Republiki Południowej Afryki. W grupie tej znalazły się rządowe korporacje Denel , Armscor  i Amdia (Aerospace Maritime Defence Industries) oferujące serwisy samolotów, kontrakty związane z organizacją transportu, stocznie dla łodzi podwodnych i szkolenia.

IDEX

Departament opiekuje się też 20 prywatnymi firmami oferującymi swoje usługi w wyposażeniu jednostek wojskowych, ubiór, ekwipunek, schronienie i nawet całkowite zaopatrzenie dla całych armii i ich jeńców wojennych.

Lista wystawców przedstawia się następująco:

Cochrane Steel dostarcza specjalistyczny drut kolczasty nadający się do budowy ogrodzeń wokół ważnych wojskowych obiektów.

Redeployable Camp Systems wystawia bazy dowodzenia mogące pomieścić 1200 personelu.

Megaray oferuje wysokiej mocy światła.

Shellhurst Components dostarcza instalacje elektryczne dla armii i łączność.

Cornwall Hill Industries produkuje punkty do kontroli w danym promieniu, kolczaste pułapki na samochody i detektory bomb.

Następną bardzo ważną gałęzią przemysłu zbrojeniowego RPA jest modernizacja przestarzałego ekwipunku. Polega to na instalacji dodatkowej warstwy ochronnej na pancerzach wozów bojowych, instalacja uzbrojenia, systemy celownicze oparte na technologii laserowej podobne do gier komputerowych.

MOH-9 Armour Ceramics instaluje stosunkowo tanie warstwy zabezpieczające pojazdy i okręty, które nie były zaprojektowane przeciwko pociskom rakietowym i bombom. Trzy firmy z 20 specjalizują się w produkcji  lekkich osłon osobistych dla żołnierzy. Były one testowane nie tylko pod względem wytrzymałości na różnego rodzaju odłamki i kule ale także na upały w Afrykańskim buszu.

Reutech wystawia Rogue i Super Rogue automatyczne wieżyczki strzelnicze w trzech różnych kalibrach, z możliwością dodania małych dział do pojazdów piechoty. Celowanie odbywa się ze środka wozu bojowego na kolorowym monitorze. Dodatkowa oferta to zdalnie sterowane torpedy i wyposażenie okrętów.

Truvelo może dostarczyć różnego typu karabiny snajperskie i automatyczne albo Uzi.

Bushmaster and Associates z Kapsztadu produkuje opancerzone minoodporne wozy bojowe.