Minął rok – dziękujemy!

Dla InvestAfrica.pl rok 2017 był pod wieloma względami przełomowy. Jak obiecywaliśmy rok temu nasza misja pozostała niezmienna – promujemy współpracę polsko-afrykańską poprzez aktywne wspieranie i informowanie inwestorów o tym jak postawić pierwsze kroki na tym tajemniczym biznesowo kontynencie.

Koniec roku to czas podziękowań oraz podsumowań. Dziękujemy przede wszystkim naszym czytelnikom, dla których codziennie zastanawiamy się jak dalej się rozwijać, aby efektywnie łamać bariery biznesowe i zmieniać podejście do egzotycznych z punktu widzenia Polski destynacji biznesowych. Cieszymy się, że z nami jesteście! O nieustannie rosnącej popularności InvestAfrica.pl świadczyć może skokowy przyrost naszych fanów na Facebooku oraz coraz bardziej popularny Newsletter InvestAfrica.pl. Zachęcamy do dalszego zaglądania do nas, gdyż rok 2018 przyniesie całe mnóstwo ciekawych inicjatyw. Jeśli na poważnie myślicie o inwestycjach, albo sami macie już pierwsze  doświadczenia, skontaktujcie się z nami – z chęcią poszerzymy grono redakcyjne o kolejnych pasjonatów.

Jeśli o pasjonatach już mowa to ogromne podziękowania należą się  Redakcji InvestAfrica.pl, której zespół cały czas nieustannie pracuje nad tworzeniem unikalnych treści, podróżuje by zdobywać wiedzę a później się nią dzieli oraz niezmiennie wytrwale wychodzi z nowymi inicjatywami edukacyjno-biznesowymi. Redakcja InvestAfrica.pl to zespół ludzi odważnych, dla których granice widnieją tylko na politycznej mapie świata, gdyż te w ich głowach już dawno przestały być przeszkodą do działania. Rozpoznawalność InvestAfrica.pl jako grona specjalistów stale rośnie, czego znakomitym przykładem jest komentarz Mateusza Ciasnochy z naszego grona eksperckiego do wizyty prezydenta Dudy w Etiopi dla Polskiego Radia 24.

W mijającym roku na naszych łamach ukazała się rekordowa liczba artykułów pozwalających lepiej zrozumieć zależności panujące na kontynencie, mentalność ludzi lub dających rady inwestycyjne:

Wywiadem pt. “Wielka improwizacja, czyli jak się odnosi sukces w Afryce” rozpoczęliśmy cykl rozmów z przedsiębiorcami aktywnymi w Afryce. W ten sposób chcemy pokazać, że inwestorzy znad Wisły doskonale pokazują jak można się odnaleźć nawet w okolicach równika. Jeśli chcecie, abyśmy porozmawiali z konkretnym przedsiębiorcą, czekamy na wiadomość od was.

Największą aktywnością wykazaliśmy się jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy poprzez uczestnictwo w przeróżnych konferencjach i spotkaniach na całym świecie, zawsze pamiętając o tym, żeby podzielić się z czytelnikami najważniejszymi wnioskami płynącymi z tego co tam usłyszeliśmy. Bardzo często uczestnictwo w konferencjach połączone było ze statusem Partera Medialnego dla InvestAfrica.pl, co jest ogromną nobilitacją oraz pozwala budować naszą markę wykraczając poza granice Polski.

W roku 2017 raportowaliśmy naszym czytelnikom z:

Rok 2018 zapowiada się równie ekscytująco. Już dziś wraz z Welcome2Africa International zapraszamy wszystkich zainteresowanych w marcu do Brukseli. Z całą pewnością nie zabraknie naszej obecności na różnych wydarzeniach międzynarodowych. Od stycznia natomiast rozpoczynamy współpracę z liderem afrykańskiego rynku lotniczego. Po więcej szczegółów zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony oraz śledzenia naszego profilu na Facebooku. To oczywiście nie wszystkie niespodzianki, które przygotowaliśmy dla naszych czytelników.

Korzystając z okazji życzymy, aby nadchodzący rok obfitował w same dobre i odważne decyzje biznesowe. Mamy głęboką nadzieję, że dzięki naszym działaniom Afryka stanie się jednym z kierunków waszego rozwoju oraz, podobnie jak dla nas, źródłem nieustannej inspiracji.

Pozdrawiamy

Redakcja InvestAfrica.pl