LSE Africa Summit 2017 – afrykańskie rozwiązania lokalnych problemów

InvestAfrica.pl ma zaszczyt ogłosić podjęcie współpracy medialnej z LSE Africa Summit.

LSE Africa Summit to coroczna dwudniowa konferencja pokazująca wkład Afryki w rozwój świata. Wydarzenie to jest platformą stworzoną w celu zaangażowania się oraz odkrywania innowacyjnych trendów biznesowych w szybko zmieniającym się afrykańskim środowisku społeczno-gospodarczym. Tegoroczna, czwarta już edycja konferencji gościć będzie głowy państw, przedstawicieli najwyższych szczebli władz państwowych, przedsiębiorców oraz badaczy z Afryki oraz diaspory z całego świata.

Badawcza część konferencji odbędzie się pierwszego dnia (31 marca). Wezmą w niej udział najlepsi badacze z różnych stron świata a także wysokiej rangi decydenci, aby kontynuować dialog na tematy rozwojowe takie jak edukacja, prawo, czy gospodarka nieformalna. Dyskusje zakończą się sesją obrad mającą na celu ukształtowanie głównego przesłania dla wszystkich zainteresowanych. Po raz pierwszy w tym roku LSE Africa Summit będzie miejscem warsztatów przeprowadzonych przez Berkeley Initiative for Transparency in the Social Sciences.

Część biznesowa wydarzenia odbędzie się 1go kwietnia a jej głównym celem będzie rozbudowanie rozwiązań zmierzających do przeformowania złej strategii rozwojowej Afryki. Panele poruszające tematy finansów, handlu oraz filantropii pozwolą na odkrycie zewnętrznych jak i lokalnych pomysłów rozwijanych wraz z, dla a także w dużym stopniu przez Afrykanów.