W Afryce potrzebujesz przewodnika – Go Nigeria na start !

Już od dłuższego czasu wiadomo, że Afryka jest ostatnim miejscem na ziemi, które przez najbliższe lata oferować będzie najwyższe stopy zwrotu. Jej mało jeszcze wykorzystany potencjał powoli odkrywany jest przez inwestorów z całego świata. Do walki o ponadprzeciętne zyski włącza się coraz więcej firm z naszego podwórka. Planując ekspansję na Czarny Ląd  pamiętać należy, że Afryka nie jest jednolita. 54 kraje to 54 różne podejścia do prowadzenia biznesu. Jedną z najbardziej popularnych destynacji biznesowych w ostatnich latach stała się największa gospodarka Afryki, czyli Nigeria. Do inwestycji w tym kraju zachęca między innymi guru światowych inwestycji Mark Mobius z Franklin Templeton Investments. Swoją opinię uzasadnia czynnikami polityczno-ekonomicznymi z głównym naciskiem na fakt, że Nigeria pozostaje jedną z najszybciej rosnących gospodarek na świecie. Co więcej, jesteśmy świadkami dawno oczekiwanych reform politycznych, które rozpoczęły się wraz z wyborem Muhammadu Buhari na nowego prezydenta w marcu tego roku. Sam Mobius swoje poglądy inwestycyjne ujmuje następująco: „Inwestujemy długoterminowo w Nigerii z kilku powodów. Przede wszystkim jest to największa gospodarka Afryki z ogromnym rynkiem konsumenckim a oprócz tego wyniki marcowych wyborów prezydenckich udowodniły, że ludzie są gotowi na zmianę”. Pomimo ogromnych możliwości na rynku afrykańskim pamiętać trzeba o różnicach kulturowych oraz innym pojmowaniu stosunków gospodarczych. Wielu przedstawicieli świata biznesu, szczególnie tych bardziej doświadczonych w kontaktach z Afryką, zachęca w związku z tym do szukania synergii w postaci lokalnego partnera, który zna realia i będzie pełnił rolę przewodnika w gąszczu lokalnych przepisów prawnych jak i konwencji kulturowych. Posiadanie kogoś takiego ułatwia znacząco rozpoczęcie kontaktów handlowych, a co najważniejsze minimalizuje ryzyko niepowodzenia projektu.

źródło: flickr.com/photos/vuhung
źródło: flickr.com/photos/vuhung

Naprzeciw takim potrzebom wychodzi nowy projekt biznesowy o nazwie Go-Nigeria. Jest to agencja doradztwa i biznesowych rozwiązań specjalizująca się w kompleksowym doradztwie dla firm zainteresowanych ekspansją w Nigerii. Jeśli więc szukasz partnera z rozległymi kontaktami w tym kraju, który pomoże w znalezieniu nowych  kontaktów biznesowych oraz doradzi w sprawach finansowych, prawnych  a także podpowie przy tworzeniu kampanii marketingowej powinieneś skontaktować się z Go-Nigeria i opowiedzieć o swoim planie rozwoju lub dowiedzieć się więcej o ich bogatym doświadczeniu we współpracy z firmami z najróżniejszych gałęzi gospodarki, m.in. z  branży meblowej, rusztowań, chemii budowlanej, stolarki budowlanej czy armatury. Dla Go-Nigeria nie profil działalności twojej firmy jest jednak kluczowy tylko potencjał wspólnego przedsięwzięcia i właśnie pod tym kątem analizowany będzie nowy projekt.

Nigeria przypomina obecnie Polskę z lat 90tych. Oznacza to, że oprócz wielu wyzwań nie brakuje również możliwości biznesowych. Wystarczy tylko odwaga i determinacja w dążeniu do celu, we wszystkich pozostałych aspektach wsparcie znaleźć można ze strony konsultantów z  Go-Nigeria.