Afrykanie rozwijają działalność na polskim rynku usług medycznych

Południowoafrykańska firma Life Healthcare poszerza swoją działalność na rynku usług medycznych w Polsce. W efekcie obranej strategii rozwoju doszło do przejęć dwóch kolejnych klinik w naszym kraju: Sport Klinika (rehabilitacja i ortopedia) oraz Kliniki Kardiologii Allenort.

Transakcje na polskim rynku wspierane były przez Scanmed Multimedis – jedną z większych na polskim rynku firm zajmuących się prywatną opieką medyczną, której właścicielem od listopada 2014 roku jest również Life Healthcare.

Przejęcia warte były 250 milionów randów (ok. 80 mln zł) w przypadku Sport Kliniki i 430 milionów randów (ok. 136 mln zł) w przypadku Kliniki Kardiologii Allenort.

Andre Meyer, dyrektor generalny Life Healthcare Group, powiedział, że pomimo iż popyt na prywatne usługi medyczne w Republice Południowej Afryki pozostaje silny, rynek powoli dojrzewa i dlatego potencjał wzrostu firma widzi głównie w inwestycjach zagranicznych. Dodał, że najnowsza inwestycja pozwoli umocnić pozycję firmy na rynku między innymi dzięki istniejącym już strukturom zarządzającym w Polsce.

Afrykański inwestor stwierdził, że działania firmy w Polsce przybierają coraz bardziej kompleksowy charakter i dzięki temu są w stanie zaoferować swoim klientom poszerzający się stale wachlarz usług.

Jako jeden z argumentów za inwestycjami w Polsce Afrykanie uważają fakt, że Polska jest szóstą co wielkości ekonomią w Europie z dużym potencjałem wzrostu, szczególnie na rynku prywatnych usług medycznych.

źródło: cnbcafrica.com

zdjęcie ze slajdu: www.flickr.com/photos/59937401@N07