278 milionów dolarów na nieruchomości w Afryce

Fundusz private equity Actis potwierdził zamknięcie drugiego już Funduszu Nieruchomoóści Afrykańskich (Actis Africa Real Estate 2) a zebrany kapitał to 278 milionów dolarów.

Fundusz skupi swoją działalność na segmencie biurowym i handlowym we wschodniej, zachodniej i południowej Afryce (z wyłączeniem RPA).

Dziesięcioosobowy zespół specjalistów Actis stworzył do tej pory znaczny portfel nieruchomości w Kenii, Ganie, Nigerii i Zambii. W jego skład wchodzą między innymi pierwszy w Ganie “zielony” budynek biurowy, One Airport Square w Akrze a także największe we wschodniej Afryce centrum handlowe, Garden City w Nairobi.

Paul Fletcher, senior partner w Actis powiedział, że sukces funduszu pomimo dużej konkurencji na rynku globalnym jest dowodem na zaufanie inwestorów do zespołu specjalistów Actis jak i wiara w potencjał Afryki. Nowopowstały fundusz jest uosobieniem szerszej strategii inwestycyjnej, która zakłada rozbudowę infrastruktury na rynkach wschodzących i wspieranie przez to rosnącego bogactwa klasy średniej w tych rejonach.

Twin Center, Casablanca, Morocco, źródło: http://www.flickr.com/photos/yotut
Twin Center, Casablanca, Morocco, źródło: http://www.flickr.com/photos/yotut

“Wydaje się, że jest to moment zwrotny dla sektora nieruchomości jako klasy aktywów i jesteśmy zaszczyceni mogąc przedstawić produkt, który jest bardzo atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów”, dodał Fletcher.

źródło: privateequitywire.co.uk