Jennifer Lopez pierwszym klientem największego domu handlowego Afryki

Światowej sławy gwiazda Jeniffer Lopez przyleciała prosto z Los Angeles do Casablanki na otwarcie Morocco Mall, największego domu handlowego w Afryce i jednego z pięciu największych na świecie.

J-Lo była pierwszym klientem nowego centrum zaraz po tym jak siostra Króla Mohammeda VI- Księżniczka Lalla Meryem dokonała uroczystego otwarcia. Uroczystość uświetniona została także prywatnym koncertem gwiazdy z Los Angeles.

” Koncert wypadł wspaniale!”, zdradził agencji AFP jeden z zamożnych marokańskich biznesmenów, któremu udało się znaleźć na ekskluzywnej liście zaproszonych gości.

Rozległy dom handlowy o powierzchni 10 hektarów i leżący nad brzegiem oceanu ma zamiar przyciągnąć 14 milionów kupujących rocznie i stać się jednocześnie jedną z topowych destynacji turystycznych Afryki.

źródło: http://www.moroccomall.net/gallery

Według inwestorów ( marokańskiej grupy Aksal i saudyjskiej grupy Al Jedaie), dzięki Morocco Mall powstanie 5000 nowych miejsc pracy bezpośrednio i 21000 pośrednio.

W centrum handlowym znajduje się 600 sklepów firmowych z całego świata. Outlet Galerii Lafayette dał włoskiemu architektowi Davide Padoa wpis do Księgi Rekordów Guinessa za ” największą fasadę sklepową na świecie”.

Jednym ze znaków rozpoznawczych centrum handlowego jest centralnie położone akwarium, które zawiera milion litrów wody a przez sam jego środek można udać się w niezapomnianą przejażdżkę windą.

źródło: africareview.com