Nairobi kusi nowych inwestorów

Status Nairobi jako centrum konferencyjo-biznesowego przyciągnął sześć nowych inwestycji hotelowych. Mają one przyczynić się do zwiększenia pojemności bazy hotelowej w tym mieście, które zmaga się z ograniczoną liczbą miejsc dla odwiedzających  miasto turystów i biznesmenów.

Do inwestorów aktywnie działających na rynku nieruchomości w Nairobii należą między innymi Hemingways Collection, SAMCO Holdings, Simba Group czy Rezidor Group of Hotels. Szacuje się, że po zakończeniu ich inwestycji przybędzie przynjamniej 800 nowych łóżek w rozrastającej się cały czas bazie hotelowej stolicy Kenii.

Nowe hotele mają nadzieję zyskać na wzroście w przemyśle turystycznym, który doprowadził to zwiększonego popytu na miejsca noclegowe w mieście. Głównymi siłami napędowymi są goście odwiedzający miasto w celach konferencyjnych i biznesowych.

źródło: http://www.flickr.com/photos/spam

“Popyt w Nairobii jest bardzo duży”, powiedział Mike Macharia, prezes Kenijskiego Stowarzyszenia Hotelarzy. ” Zwiększona pojemność bazy noclegowej jest tutaj potrzebna, szczególnie jeśli chodzi o hotele od trzech do pięciu gwiazdek”, dodał.

Inwestorzy swoją ofertę kierują głównie do uczestników konferencji i biznesmenów jak również turystów, dla których Nairobi nie jest miejscem docelowym, a tylko punktem łączności z innymi częściami Afryki.

Nairobi ma ugruntowaną pozycję jako lokalne centrum transportowe z dobrymi połączeniami lotniczymi. Międzynarodowe korporacje w ostatnich dwóch latach wykazały duże zainteresowanie miastem zakładając tutaj swoje biura, co przyczyniło się do podniesienia jego statusu jako centrum biznesowo-konferencyjnego.

Biznesmeni odpowiadają za około 20% przylotów do Kenii, zaraz po turystach, którzy stanowią 55% odwiedzających ten kraj.

źródło: africareview.com