Druga Ogólnopolska Konferencja ,,Nieodkryte Przestrzenie Biznesu” – odkryj nowe możliwości!

Jak zmieniła się Japonia po trzęsieniu ziemi? Na co zwrócić uwagę negocjując z chińskim kontrahentem oraz jak się zachować w kontaktach z australijskim partnerem biznesowym? Jak wygląda rynek papierów wartościowych w Kenii? A jaki klimat do inwestowania panuje w Zambii.

Na te oraz wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć studenci i naukowcy w trakcie Drugiej Ogólnopolskiej Konferencji ” Nieodkryte Przestrzenie Biznesu”. Jest to już druga edycja projektu, który został zapoczątkowany przez członków Koła Naukowego Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie wiosną 2010 r. Tym razem do współpracy zostali zaproszeni studenci z kół naukowych handlu zagranicznego z Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Projekt ma na celu przybliżenie studentom polskich uczelni możliwości biznesowych, jakie oferują często egzotyczne kraje. Koncepcja konferencji opiera się zarówno na wystąpieniach studentów, jak również i na spotkaniach z ekspertami z danego obszaru geograficznego lub kulturowego.

Druga Ogólnopolska Konferencja ” Nieodkryte Przestrzenie Biznesu” rozpocznie się 17 maja na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. . Nasi goście specjalni – Sławomir Winiecki – twórca InvestAfrica.pl, a także dr Konrad Czernichowski – publicysta Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego, odpowiedzą na nurtujące wiele osób pytania: jak i w co inwestować w Afryce? Skupią się szczególnie na dwóch, bardzo interesujących krajach, o których rzadko myśli się w kategoriach biznesowych – o Zambii i Kenii.

Dwa dni później odbędzie się gdańska edycja konferencji, w czasie której przybliżony zostanie temat Australii.

Podsumowanie projektu, a zarazem ostatnia część będzie miała miejsce 23 maja na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uczestnictwo w konferencji będzie świetną okazją do bliższego poznania takich państw jak Mongolia, Japonia czy Chiny. Prelegenci biorący udział w projekcie skupią się zarówno na podejściu ekonomicznym, jak i kulturowym. Nie zabraknie zarówno praktycznych wiadomości gospodarczych, jak i przydatnych wskazówek dotyczących nawiązywania kontaktów biznesowych. Konferencję uświetni obecność gości specjalnych: dr Joanny Wardęgi z Instytutu Konfucjusza w Krakowie oraz Tegshjargala Tumen z Ambasady Mongolii w Polsce. 23 maja w Krakowie nie może zabraknąć nikogo, kto fascynuje się kulturą i gospodarką Azji. Wiadomości uzyskane w trakcie konferencji będzie można wykorzystać w trakcie Dni Negocjacji organizowanych przez Naukowe Koło Psychologiczne UEK w dniach 24-27 maja.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie: www.nieodkryte-przestrzenie-biznesu.blogspot.com oraz na profilu na Facebooku www.facebook.com/konferencjaNPB